Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Endodoncja, czyli leczenie kanałowe to procedura, która polega na usunięciu zainfekowanej miazgi i oczyszczeniu oraz zabezpieczeniu kanałów korzeniowych.
Kiedy zachodzi potrzeba leczenia kanałowego?
Sercem naszego zęba jest miazga, czyli przestrzeń z nerwami i naczyniami krwionośnymi. Miazga odpowiedzialna jest za wszelkie procesy życiowe zachodzące w zębie. Wnikanie bakterii do wnętrza zęba i atakowanie miazgi oraz nieleczona próchnica prowadzi do jej zapalenia. W takiej sytuacji jedynym sposobem, aby nie dopuścić do usunięcia zęba jest leczenie kanałowe.
Jak przebiega leczenie kanałowe i do czego służy mikroskop?
Obecnie leczenie kanałowe odbywa się bezboleśnie, w znieczuleniu i realizowane jest w trakcie jednej lub dwóch wizyt. W naszej klinice dbamy o wysokie standardy, dlatego leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem, a podstawowymi zaletami endodoncji mikroskopowej są precyzja, bezpieczeństwo i skuteczność.
Wskazaniem do tego typu leczenia są zakrzywione, wąskie lub zarośnięte kanały, nietypowa anatomia zęba, odchylenia od normy w jego budowie, co powoduje, że bez użycia mikroskopu – kanały nie zostaną odnalezione. I tylko dzięki powiększeniu w mikroskopie, można zobaczyć najdrobniejsze szczegóły w obrębie pola zabiegowego.
Mikroskop zwiększa więc szanse na powodzenie w leczeniu i bardzo często pozwala uniknąć ekstrakcji zęba. Mikroskop stanowi również pomoc w stomatologii zachowawczej, w trakcie leczenia próchnicy. Zostaje dokładnie zdiagnozowane, a wszystkie zęby zmienione próchnicowo są oczyszczane w taki sposób, by zapobiec nadmiernemu usunięciu zdrowych tkanek.
Nowoczesne diagnozowanie w leczeniu endodontycznym
Przed przystąpieniem do leczenia kanałowego wykonujemy w klinice Euromed zdjęcie rentgenowskie zęba, dzięki temu dokładnie zostaje określona jego anatomia oraz odnotowane zostają ewentualne zmiany okołowierzchołkowe. Technologia radiologiczna, z której korzystamy w naszej klinice w Zduńskiej Woli jest bardzo nowoczesna i bezpieczna. Wykorzystuje minimalne dawki promieniowania, indywidualne dla każdego pacjenta.